YMV Kreyn -Pasif Dalga Etkisi Sönümleme Sistemleri

Passive Heave Compensation Crane

Pasif Sönümleme Tekniği nedir?Zorlu hava şartlarında dahi çalışabilmek

YMV kreynleri, Pasif dalga etkisi sönümleme tekniği ile kreyn ve yük arasında monte şok absorber üniteleri ile  zorlu hava koşullarında ve artan dalga yüksekliğinde oluşan ani dinamik kuvvetlerin yüke ekisini sönümleyerek azaltır.

Neyi başarıyoruz?Operasyon sürekliliğini ve Emniyeti Sağlamak

Hava şartları kaynaklı operasyonel kesintileri en aza indiren YMV Dalga Etkisi Sönümlemeyici Kreynler aynı anda yükün, ekipmanın ve personelin emniyetini en yüksek düzeyde tutar.

Ne kazanacaksınız?Operasyonel kesintileri en aza indirmek.

Değişken deniz durumlarında değişmeyen performansta ve emniyetli koşullarda çalışırken, hedefimiz operasyonel kesinti maliyetlerinizi minimuma indirgemektir.

Emniyetli ve Kesintisiz Operasyon

YMV Kreyn kanca ve yük arasında yer alan Dalga Etkisi Sönümleyici özel ünite ile aynı anda mürettebat, elleçlenen obje ve ekipmanı emniyete alarak gemi yeteneklerinizi yüksek seviyeye getirir. Sonuç, Daha geniş hava şartları aralığında operasyonel kabiliyet ile verimlilik ve maliyet optimizasyonu elde edilir.
1.

Yük ve Operasyon amacı Nedir

Farklı yük aralıkları ve operasyon şartları için tasarım ve mühendislik çözümlerimiz her türlü Kreyn için mevcuttur.

2.

Gerekli Bilgileri Verin

YMV Kreyn Pasfi Dalga Etkisi Sönümleyici Ünitelerinin strok aralığı 0,5-5 metredir. Kreynlerimiz denizaltı operasyonlarında 3.000 metre derinliğe kadar etkili bir operasyon sağlayabilir.

3.

En uygun Kreyni Üretelim

Yük üzerinde gerilim kontrolü, denizdibine emniyetli indirme, sualtı montajları, geniş yüzeyli objelerin elleçlenmesi, pekçok operasyon için size uygun kreyn projelendirilip üretiyoruz.

Operasyonel Sürekliliğiniz için Gereken Destek- YMV Kreyn ve Vinç Sistemleri

YMV Pasif Dalga Etkisi Sönümlemeli Kreynleri, talep dahilinde üçüncü partiler tarafından sertifikalı olarak teslim edilir.

Offshore Operasyonlarız için bizi arayın; size en uygun çözümü sunalım!

Ani yük absorbsiyonu
Tehlikeli pik yükler için anlık karşı tepkimeler, yük, ekipman ve personelin daha güvenli bir şekilde çalışmasına olanak tanır.
Gerilim Kontrolü
Ağır objelerin montajı sırasında geminin hareketinin önlenmesi, emniyetli bir indirme ve hassas bir konumlandırma.
Sıçrama Bölgesi Geçişi
Sıçrama Bölgesi Geçişindeki dinamik kuvvetlerin azaltılması (Özellikle büyük yüzeyli kompleks yapılarda)
Denizaltı İndirme ve Geri Kazanım
İndirme hızının azaltırarak objeye zarar vermeden hassas bir indirme işlemi gerçekleştirilmesi. Kaldırma sırasında oluşacak pik kuvvetlerin etkilerinin sönümlendirilmesi.
Yük Tablosu Geliştirilmesi
Değişen hava aralıklarında, kreyn yük kaldırma tablosunun perfomansta azalma olmaksızın gerçekleştirilebilmesi. Operasyon emniyetinin geliştirilmesi, hava sebepli kesintileri azaltma yeteneği sağlanır.
Bilgi almak ister misiniz? info@ymvcrane.com