electric bow thruster

YMV Elektrik motor tahrikli baş pervane Nijerya'da.

YMV 250 kW YMV Elektrik motor tahrikli baş pervane Nijerya'ya ihracatı gerçekleştirildi. Pervane çapı 1000 mm olan ürün RINA Sertifikasyon kuruluşu tarafından proje onaylı olarak teslim edilmiştir.

Read More
chemical tanker

YMV Güverte Ekipmanları Arena Offshore İkmal/Destek Gemisinde

YMV Güverte Ekipmanları: Teleskopik bomlu Kreyn, Çift tamburlu çeki vinci, Baş itici, Kıç itici, A-Frame Kreyni, Kurtarma botu mataforası ve diğer ürünler Arena Offshore Destek/İkmal gemisinde devreye alındı.

Read More
rescue boat davit

YMV Kurtarma botu mataforası Malta Limanı'nda

YMV Kurtarma botu mataforası MED sertifikası ile beraber Malta Limanında teslim edildi. Tüm güncel IMO, SOLAS düzenlemelerine uygun YMV Kurtarma Ekipmanları bir projede daha tercih edildi.

Read More
chemical tanker

YMV Ambar Kapağı Kreyni Genel Kargo Gemisinde devreye alındı.

YMV Ambar Kapağı Kreyni(SWL 15T) Palmali Denizcilik Genel Kargo Gemisine Yalova-Doğruyol Tersanesinde başarı ile kurularak teslim edildi.

Read More
chemical tanker

YMV ürünlerini Uluslarası Denizcilik Fuarı SMM Hamburg'da tanıttık

YMV Kreyn ekibi Uluslararası Denizcilik Fuarı SMM Hamburg'da YMV ürünlerini mevcut ve potansiyel müşterilere tanıttı.

Read More
Bow Thruster

YMV Irgatları teslim etti

YMV Kreyn ve Vinç Sistemleri 26 mm zincire uygun demirleme ırgatlarını müşteriye teslim etti.

Read More
chemical tanker

YMV İstanbul Tersanesi ile yeni bir anlaşma gerçekleştirdi

YMV İstanbul Tersanesi ile yeni inşa Kimyasal Tankerin tüm güverte ve can kurtarma ekipmanları ile dümen yelpazesinin üretimi için anlaşmayı gerçekleştirdi.

Read More
Bow Thruster

YMV BAŞ PERVANELERİ BOĞAZİÇİ TERSANESİNE TESLİM EDİLDİ.

YMV 160 kW Elektrik tahrikli ve 12,5 kN Hidrolik tahrikli iki adet baş itici Boğaziçi Tersanesi'nde inşa edilmekte olan Römorkör'e teslim edildi.

Read More
Active Heave Compensation Winch

YMV Active Heave Compensation Vinci Başarılı Seyir Kabul Testi sonucunda teslim edildi

YMV Türkiye'nin ilk Active Heave Compensation Vincini üreterek sektörde öncü bir görev üstlenmiştir. YMV AHC Vinci 3500 metre derinliğe kadar emniyetli kurtarma operasyonları için tasarlanmıştır.

Read More
Controllable Pitch Propeller

YMV Milper Pervane Teknolojileri ile yerli üretim Kontrol edilebilir Hatveli Pervane ve Sabit Hatveli Pervane üretimi için güçlerini birleştirdi.

YMV güvenilir Kreyn, Vinç ve Sevk Sistemleri (Baş itici, Baş Pervane, Tünel Pervane) üreticisi; Milper Pervane teknolojileri ile birleşme sonrası ülkemizde bir ilk olarak, Kontrol edilebilir hatveli pervane ve Sabit hatveli pervane ürünleri YMV Kreyn ve Makina Sistemleri üretim tesislerinde %100 yerli olarak üretimi başlamıştır.

Read More
Active Heave Compensation Winch

YMV Kreyn ve Vinç Sistemleri Active Heave Compensation (AHC) Denizaltı Kurtarma Vinci iki aşamalı Liman Kabul Testleri başarıyla gerçekleştirildi

YMV SWL 10T@3000mt. AHC Vinci Türk Deniz Kuvvetleri Kurtarma ve Yedekleme Gemileri için tasarlanıp üretilmiştir. Sistem tamamen taşınabilir olup, farklı gemilerde kurulum ve çalıştırmaya uygundur. Bu amacından dolayı liman kabul testleri iki farklı gemide icra edilmiş, kurulum ve çalıştırmaya uygun olduğu da ayrıca ispatlanmıştır.

Read More

YMV Baş Pervanesi Europort 2017 İstanbul'da sergilendi.

YMV Baş Pervanesi Europort 2017 İstanbul'da Denizcilik Sektörü Profesyonelleri ile buluştu.

Read More
Active Heave Compensation Winch

YMV Active Heave Compensation Vinci Türk Loydu Klas tarafından onaylandı.

YMV SWL 10 T Active Heave Compensation Kurtarma Vinci testleri yapılmış, Türk Loydu tarafından proje onayı alınmıştır. Denizaltı Kurtarma Vinci 3.500 metre derinliğe kadar emniyetli kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere üretilmiştir.

Read More
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

A-Frame ve Çeki Vinci Almar Tersanesine teslim edildi.

YMV SWL 20 T A-Frame ve Çeki Vinci Almar Tersanesine ait Multicat hizmet gemisine kurulumu tamamlanmış ve HAT testi gerçekleştirilmiştir. Aframe 25 T statik testi gerçekleştirilmiştir. Çeki Vinci, AFrame çekme amacıyla kullanılacaktır. Multicat için gerçekleştirilen özel tasarımda çeki vinci çift yönde çalışabilmektedir. Bir yönde 20 Tona kadar çekme işlemi gerçekleştirilebilirken, diğer yönde yük kaldırma ve indirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

YMV Kurtarma Vinci Active heave Compensation Fonksiyon Testi icra edildi.

YMV SWL 10 T Kurtarma Vinci operatörü, Active Heave Compensation özelliği sayesinde Deniz Durumu 4 e kadar emniyetli bir şekilde yükü indirip kaldırabilecek ve kontrol edilebilecektir. Fonksiyon testi Deniz Durumu 4 simüle edilerek başarıyla gerçekleştirilmiştir.

Read More
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery
Standard Post with Gallery

Teleskopik Kreyn ve Çeki Vinci Arena Offshore Firmasına teslim edildi.

YMV SWL 1,6T@ 18Mt- 3,5T@8 Mt Teleskopik Kreyni Arena Offshore firmasına Burau Veritas onayı ile teslime edildi. Çift tamburlu Çeki Vinci ve AFrame Kreyni 20T kaldırma ve çekme kapasitesine uygun olarak üretilmiştir. Çift tamburlu Çeki Vincinin herbir tamburu AFrame ve towing operasyonlarını aynı anda gerçekleştirmek üzere özel olarak tasarım olarak üretilmiştir.

Read More